Jak to vidí soupeř Slavia HK B

V duelu s Ohnišťany nebyl pro sešívané největším protivníkem překvapivě domácí houževnatý tým, ani obávaný kanonýr Šoltys, ale nekvalitní terén a mlha hustá tak, že by se dala krájet. Nicméně podmínky byly pro oba týmy stejné a lépe si s nimi nakonec poradili slávističtí.

číst dál…
I přes počáteční optický tlak přichází první větší šance slávistů až kolem 20. minuty. Dobře hrající Sobotka dostává balón do vápna přistrčený od Chobotského, pálí pouze do brankáře. Hned o tři minuty později opět Sobotka testuje domácího gólmana, trefuje z prvního doteku odražený míč. Ve 25. minutě poprvé zahrozili domácí, Vobořil z trestného kopu těsně minul tyč Maškovy brány. Na druhé straně hrozil střelou Mottl po vytažení míče stoperem Šimůnkem. Ve 29. minutě po centru Sobotky z levé strany Mindek protáhl domácího brankáře. Ve 30. minutě přišel na hřiště útočník Šoltys, kterému Ohnišťany podřídili hru a veškeré dlouhé balony směřovaly právě k němu. Naše obrana si s touto nastalou situací poradila skvěle, zvláště stoper Ibrmajer zaslouží pochvalu. Ve 38. minutě přichází první z mnoha trestných kopů z výhodné pozice kolem vápna, ke kterým se staví exekutor Sobotka. Zkouší nalézt recept, jak překonat obrannou zeď pokaždé jinak a pokaždé marně. Těsně před koncem poločasu konečně přišel dlouho očekávaný první gól. Po zatažení míče Podrazilem, domácí gólman podcenil jeho jedovatou střelu a z dorážky se radoval Mottl, 0:1. Druhý poločas načal Sobotka svým trestňákem z 18 metrů, tentokrát se zastřeluje vedle levé tyče. Druhou branku sešívaných trefil v 70. minutě hračička Mindek. Po samostatné akci přešel minimálně přes 3 hráče a lobem chytře skóroval, 0:2. Třetí branku obstaral zaslouženě jeden z nejlepších hráčů utkání Sobotka. Po těžkém balónu, který mu naservíroval aktivní Mottl, Sobotka dobře zpracoval a přes gólmana zavěsil, 0:3. Z Ohnišťan jsme si přivezli důležité tři body a po klopýtnutí Stěžer nyní ztrácíme pouhé dva body na první příčku. Příští utkání sehrajeme v Malšově Lhotě v neděli 28. 10. od 14.30 hodin. Ohnišťany-FC SLAVIA HK „B“ 0:3