Ohnišťany – Nový H.K. B 3:0 (2:0)

V brance s veteránem Mirkem Šoltysem, a tím pádem s oběma syny trenéra v poli, nastoupily Ohnišťany do svého třetího jarního zápasu, kdy už chtěli konečně vyhrát. Další změnou na trávníku byl Martin Douda, který nebyl celou zimu vidět a tak jeho návrat do sestavy překvapil. Po nečekané ztrátě bodů v prvním kole s Vysokou B a očekávané prohře s Lovčicemi se před domácím obecenstvem bodovat nakonec povedlo a tři body už jsou zapsané v tabulce III. třídy. Od úvodních minut bylo na hřišti vidět, že domácí borci o body nepřijdou. Hosté přícestovali pouze s 11 hráči a na place se ukázalo, že Nový Hradec A hraje zápas ve stejnou hodinu jako B-tým. Hodně slabý tým nebyl pro hráče Ohnišťan žádnou velkou překážkou a hned od první minuty se aktivita přesunula na domácí kopačky. Douda se trenérovi odvděčil za důvěru první gólovou přihrávkou zápasu, kdy vysunul do brejku Jiříčka, který tváří v tvář hostujícímu gólmanovi nezaváhal a poslal domácí do vedení. Na domácích hráčích bylo po vstřeleném gólu vidět, že si uvědomují jaký tým proti nim stojí, nikdo se ani moc neradoval z branky v síti hostů. Do poločasu se podařilo domácím vedení ještě navýšit Matějkou, druhou asistenci si připsal Douda. V druhém poločase pokračoval nezáživný fotbal, domácí pod vlivem vedení vytvořili několik chyb, za které je ale hosté nepotrestali. A to hlavně zásluhou Mirka Šoltyse, který zlikvidoval tři jasné gólové příležitosti Nového Hradce. A jak už to ve fotbale bývá, nedáš – dostaneš. Matějka po přihrávce Kleňhara uzavřel účet zápasu a Ohnišťany si připsaly výhru 3:0.

ŽK: 53. L. Kaplan .

góly:5. A. Jiříček , 26. F. Matějka , 60. F. Matějka