Ohnišťany – Starý Bydžov

K dalšímu domácímu utkání jsme nastoupili proti Starému Bydžovu, který před zápasem obsazoval třetí příčku, tzn. o jedno místo před námi. Zápas se odehrál při lehkém dešti na mokré trávě. Myslím, že však fanoušci byli spokojeni.

Zápas začal naším tlakem. V osmé minutě byl faulován Kopáč a Kleňhar proměnil trestný kop – 1:0. v 15. minutě Matějka přeloboval brankaře a navýšil tak na 2:0. Další naše šance gólem nekončily. Hosté začali nepříjemně dojíždět souboje i po odehrání míče. Ve 38. minutě postupoval sám na naší branku hostující Fiala, ale Kleňhar ho před pokutovým územím lehce zatáhl za dres. Jenže jak útočník cítil napnutý dres, svalil se na zem a tak následovala červená karta pro našeho obránce. Do poločasu se již nic nezměnilo.

Cíl do druhého poločasu byl samozřejmě nedostat rychle kontaktní gól. Jenže ten přišel hned ve 47. minutě. Nicméně domácí se z toho „neposrali“ a hráli dál. V 55. minutě na 3:1 navyšuje Douda, a v 68. se trefuje Jiříček. Hosté již jen v 73. regulují na 4:2. To byl poslední gól utkání. Vyzdvihnu pěkný výkon domácích, kteří i v 10 hráli svůj fotbal a pečlivě bránili. Po dlouhé době nastoupil opět Ondřej Bydžovský a podal kvalitní výkon.

Fakta: ŽK 1:1 ČK 1:0, PK 0:0, rozhodčí: Stránský
Góly: Kleňhar, Matějka, Douda, Jiříček – Fiala, Váňa
Sestavy:
Ohnišťany: Šulc, Mydlář (46. Bydžovský), Vrba V. st., Kleňhar, Kopáč, Douda, Bezvoda, Vrba V. ml., Matějka, Dvořák (76. Kmínek), Jiříček
Starý Bydžov: Šteyr, Ondráček, Zmítko, Váňa, Kutik, Václavík, Daxner, Tomeš, Fiala, Truksa, Černý